| Elamois a întrebat:

Fumez cam de 2 ani, iar daca ma duc la o radiografie la plamani se vede ca fumez? Sau daca ma asculta cu stetoscopul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate vedea.
Depinde cat fumezi si in ce mediu de fumatori stai, pentru ca inhalezi si fumul lor, iar pe plamani pot apare pete.

| vocea a răspuns:

Da se vede ca fumezi, incearca sa nu o mai faci fiindca nu este bine pentru organismul tau dar nici pentru buzunarul tau.

| Aslam a răspuns:

Da, se va vedea ca fumezi. big grin

| Bandit288 a răspuns:

Sa stii ca fumatul dauneaza, esti dependent de el, ca drogul.
Du-te la radiografie, iti face ''ceva '' acolo si iti spune sa nu mai fumezi.