| adolescenta523 a întrebat:

Fumez de aproximativ 2 ani, la inceput fumam cate 3-4 tigari pe zi, acum am ajuns sa fumez cate un pachet.Trebuie sa mentionez ca am operație de amigdale si o ruda in familie care a murit de cancer faringian.De ieri am niste simptome care ma îngrijorează, am o durere constanta in urechi si in gat (la ganglioni sub mandibula), am doua brobonele albe pe peretele din stanga unde trebuia sa fie amigdala dar mai sus, mi se pare ca am si vocea putin schimbata si o anumită jena cand mananc. intrebarea mea este daca voi credeți ca am cancer in gat? Si la ce medic ar trebui sa-mi fac un consult? ma pot duce si la dentist pentru asta? Stiu ca suna patetic, dar.????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Du-te la medic cat mai rapid. NU la dentist.

| DarthNiger a răspuns:

Cu siguranta nu la dentist, du-te la ORL sa te consulte si cel mai important opreste-te din fumat.

| vinoACASAcuMINE a răspuns:

Nu mai fuma prostule

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal ca trebuie sa mergi la medic, zau asa. Si cum poate omul daca stie ca ii face rau si vede asta, risca sa moara, sa continue sa fumeze daca asta este cauza? :/