| Alexandraruxyyna a întrebat:

Bună! Fumez vape cu nicota, fara nicotina si țigări de 4 luni(țin să menționez că am 13 ani, când m-am apucat aveam 12) și acum observ că îmi apar pete roșii pe limbă. Credeți că poate fi de la fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da.
Probabil ca ai pete si pe plamani... dar este chestie de timp pana se detecteaza asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Este posibil.Ar fi mai intelept sa te lasi de viciul asta si sa faci altceva cu banii, nu sa-i investesti in distrugerea sanatatii.

| ReddY25 a răspuns:

Renunță negreșit la prostii

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Astea sunt semne ca te îmbolnăvești grav și că sănătatea ești în pericol dacă vrei sa rămâi fără plămâni și ficat și sa ajungi rahitic și faci pe Ambiți(osul) treaba ta urmează turma și ai săi vezi cum ai să ajungi ca ei drogat.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu apuci 18 ani cu ficatul întreg căci uite așa începeți azi vape mâine fumezi după încerci rahaturi și prosti mai mari și uite așa îți bați joc de sănătatea ta munca ta bani tăi ca o sa crești o sa fi băiat mare ce ai sa faci? O să dai 15 lei pe un pachet de țigări sau chiar doua pe zi la cum ai început de la 12 cu prostile și rahaturile cel mai bine lasă prostile lasă vape și toate Chimicale le care îți distruge sănătatea este păcat de tine și de sănătatea. Da dacă tu spui ca ști mai mai bine și asta vrei tu treaba ta urmeză turma și ai sa vezi cum o sa ajungi...