| CorinaAici a întrebat:

FUNDA! Am racit si maine trebuie sa merg in excursie. Poate fi si de la oboseala, ciclu etc. Prin racit ma refer ca azi-noapte am facut 38 temperatura, si azi-dimineata am avut 38, 4. Stiti ceva REMEDII BABESTI pentru a scapa repede de raceala? Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai facut febra, ai mai mult decat o banala raceala! Du-te la medicul de familie--- remediile "babesti" nu cred ca sunt indeajuns pentru a te vindeca.

| Ekcstsy a răspuns:

Aspirina saracului si esti freshh

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Stiu eu cateva big grin Daca te doare gatul : Pune intr-o cana miere si apoi peste miere stoarce o lamaie. Sau in caz de dureri de gat poti sa iei bioparox. Daca ai nasul infundat: Fierbe apa intr-un ibric apoi puneti capul desupra ibricul si acopere-te cu un prosop pentru a nu pierde caldura. Sau poti sa iei parasinus. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| hey97 a răspuns:

Da bea multe ceaiuri cu lamaie, puneti spirt pe sosete si apoi punele in picioare, sau i-a paracetamol de 3 ori pe zi ajut la orice SUCCES SI BAFTA