| Miki08 a întrebat:

Buna! In 10 zile trebuie să îmi vina menstra și plec la mare. Medicul mi-a recomandat duphaston pentru a amâna menstra. Mi-a dat să iau exact 10 zile. După acest tratament la cate zile vine menstra? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi?
Posibil, in timp, sa ti se deregleze cu ce ti-a recomandat el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca medicul ti a prescris ceva de ce nu il intrebi pe el?

| Sophieka a răspuns:

Trebuia sa il intrebi tot pe el...Eu nu as face lucruri de genul asta!

Răspuns utilizator avertizat
| LisaJulie a răspuns:

Eu nu as merge la mare în perioada asta pentru inot! Nu in România clar! Merg pe 1 iunie în Constanța doar de priveliște! Menstruatia mea va fi neregulata după aceste medicamente, iar dacă intri și în apa marii, aceasta fiind rece, ți se va deregla pe mai multe luni

| Robert2526 a răspuns:

Duphastone nu e bun sa iti amane menstruatia. Daca iei duphastone, cel mai probabil dupa 4-5 pastile iti vine menstruatia. Esti sigura ca la medic ai fost?happy

| Anonim240 a răspuns:

Intreaba-l pe el. Nu suntem noi doctori. Unde erai cu gandul cand ti a prescris medicamentul? Sa citesti știi? Incearca poate reusesti sa vezi ce e ala un prospect

| CalinaXandra a răspuns:

Trebuia sa îți termini discuția cu medicul tau