| anonim_4396 a întrebat:

Buna grup. Pe scurt, am facut o greseala dupa ce am aflat niste chestii de fosta. M-am imbatat si m-am culcat cu o fata. Ne-am protejat dar s-a rupt prezervativul iar incepeam sa intru in panica ca sa nu cumva sa am HIV. Asta a fost in octombrie 2018. Dupa 3 saptamani de la contact am facut testul de sange Anti hiv 1-2 rezultatul fiind negativ. Prin decembrie am avut simptomele a unei gripe((si familia a fost racita), primele simptome ale infectiei cu HIV si am intrat si mai rau in panica) si imi apareau pete rosii pe femur. Stiind faptul ca un test de HIV se face cel putin dupa 3 luni de posibila infectie am repetat testul anti HIV 1-2 in luna martie, adica dupa 5 luni si rezultatul a iesit non-reactiv. Am repetat a treia oara testul anti HIV 1-2 acum in noiembrie(trecuse 1 an de la contact) iar rezultatul tot non- reactiv a fost. Am de ce sa imi mai fac griji in privinta asta? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai facut atatea teste, care e problema?

| Icecube24 a răspuns (pentru darrio2007):

Intrebam in cazu care a mai facut cineva testul si daca mai trebuie sa fac alt fel de test

| darrio2007 a răspuns (pentru Icecube24):

Si dupa atatea teste inca nu esti convins ca nu ai HIV?
Nu era mai bine daca iti faceai grijile astea inainte sa te culci cu prima care ti-a iesit in cale?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doctorii ce diagnostic au pus? Daca ei zic ca nu ai hiv, stim noi mai bine decît stiu ei? Dar tu ti ai înșelat sotia cu alta? Aici este marea problemă, de ce ai facut asa ceva? Măcar i ai spus si sotiei ce ai facut? Sau ai mintit.

| Icecube24 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ce sari asa?!
Unu la mana nu mi-a fost sotie, nu am inselat-o, ea m-a mintit cu o treaba si m-am facut ca nu stiu de asta, iar de aici m-am comportat altcumva crezand ca o sa o rezolv eu cu mine pentru ca o iubeam mult. Doi la mana daca nu sti sa dai un raspuns care ajuta si vi cu acuzari avand zero habar de ce s-a intamplat intre noi mai bine nu raspunde si nu judeca. Poate tu iti inseli sotia/prietena dar eu nu sunt de genul! Niciodata nu mi-am inselat nici o prietena.