| love156471 a întrebat:

hristos a inviat... eu acum 2 saptamana am fost muscata de un caine si am piciorul cusut intrebarea mea este cum imi scoate atele si daca doare atunci cand le scoate cryingcryingcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deffect a răspuns:

Le scoate cu grija si nu te doare.Eu am avut o operatie la gat si imi era si mi-e frica la cusutul atelor, dar cand am vazut ca nu doare am stat calm, mai ales ca la gat e mai periculos decat la picior.Insanatosire happy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te doare la îndepărtarea firelor. Trebuie să mergi la medicul care a făcut suturaţia şi asistenta îţi va scoate firele.
Pa, pa.

| Tourniquet a răspuns:

Off :-

| darrio2007 a răspuns:

Daca te-a cusut cu ate biodegradabile nu are ce sa-ti scoata.Cu timpul se dizolva singure. Daca nu, te va durea un pic.Asta e.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Poi trebuie sa mergi la dr sa ti-le scoata, dupa cate stiu nu doare, simti doar asa furnicaturi cand trage de ata, dar stai linistita ca o sa umble foarte usirhappyFi curajoasa, multa bafta.sa-mi dai mesaj sa-mi spui cum a fostbig grin te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o prietena care si-a spart capul. am intrebat-o daca a durut-o cand i-au scos atele dar a zis ca nu doare ingrozitor...
SPER CA TEAM AJUTAT BYE...kiss

| dulcika_3604 a răspuns:

Pai cred ca ti le daie cu foarfeca da nu`ti fa griji si sa nu-ti fie frica ca nu doare deloc... poate o sa te usture putin da putin de totwinking