| AdrianaIepuras8 a întrebat:

Bună,iau anticoncepționale, le încep luni și le termin la 21 de zile(duminică) și imi vine a 4-5 a zi vineri (in săptămâna de pauză) si le încep iar luni. Săptămâna asta (este săptămâna de pauza) din greșeală am luat 3 pastile (luni, marți și miercuri) in plus am citit și prospectul și am 3 variante:
1: sa continui iar încă 21 de zile.(poate îmi vine tot vineri)
2: sa iau înca 4 pastile sa le termin duminică(nu scrie nimic in prospect)
3: sa nu mai iau deloc și sa le încep iar de luni(poate se reglează luna următoare)
Vreau neapărat să îmi vină tot vineri mereu, nu in timpul săptămânii, cea mai ok mi se pare varianta 1.
Ce varianta ar fi cea mai buna sau daca cineva știe altă soluție aștept cu drag răspuns. Este urgent sa primesc un răspuns până deseară..nu știu ce sa fac.Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim cum ti a spus medicul sa le iei si nici tu nu stii, mergi din nou la el ia o agenda si un pix si scrie cum trebuie sa le i ei i ti va spune medicul schema, ce varsta ai?