| AK47 a întrebat:

Ce parere aveti de antrenamentul meu, cu 5 zile pe saptamana:
Luni - Triceps + Abdomen
Marti - Picioare
Miercuri - Biceps + Piept
Joi - Spate
Vineri - Umeri + Antebrate
Sambata si Duminica - Pauza

Răspuns Câştigător
| FitnessTrainer a răspuns:

Nu e bun. ti-am explicat mai devreme pe privat de ce. Poti sa-l iei cel pe care ti l-am dat sau sa faci 4 zile pe saptamana. Mai ai aici ceva informatii http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

3 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Prost

| Lothar a răspuns:

1. Ca sa cresti ai nevoie de mai multa pauza deci luni miercuri si vineri e de ajuns
2. Intr-o zi antrenezi o grupa mare(piept, spate, picioare) singura sau si cu una mica (triceps, biceps)
3. Nu-ti antrena antebratele si abdomenul deoarece sunt folosite la aproape fiecare exercitiu
4. Intai antrenezi pieptul si apoi bicepsul deoarece o grupa mare te streseaza mai mult fizic si psihic
5. Mananca mult ( mananci la fiecare 2 ore) dormi mult (muschii cresc cand te odihnesti) si antreneaza te de 3 ori pe saptamana (1 ora pe zi dar foarte intens)

| Adixuuu a răspuns:

E ok programul...e bine daca nu exagerezi si este minunat ca faci pauza, dar nu exagera cu muschii, fetelor nu le place.da sunt binevenite niste matratele nici prea prea nici foarte foarte.