| Beatrice_Andreea_1992 a întrebat:

iau capsulele apuretin de ceva vreme si mereu dupa ce o iau am o stare de voma. Astazi dupa ce am luat-o, la o ora am vomat. Trebuie sa o iau iar? Care stie va rog..

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu iti prieste nu inteleg de ce o mai iei? E clar ca organismul nu o primeste.Le iei dupa ureche, fara o recomandare de la medic? Faci cea mai mare greseala.

| Meheツ a răspuns:

In cazul Apuretin, doar reclama este de ele, daca ai probleme cu excesul de apa, respectiv retentia ei, nu mai consuma sare sau mancaruri sarate si consuma mai putine grasimi.
Inafara de starile de greata, urina este modificata la culoare?
Nu mai consuma Apuretin, citeste prospectul, mai ales reactiile adverse. Nu le lua cand iei contraceprive!

| Beatrice_Andreea_1992 explică:

Problema este ca am lupus eritematos sistemic si fac tratament cu predinson si retin apa multa si nu mananc sare ca nu am voie si nici grasimi. De aceea am apelat la apuretin. Credeam ca starile de voma sunt de la toxine nici de um de la pastile. Deci de la ele ar fi starile astea de voma.