| GRAUGRAU22 a întrebat:

Ieri am jucat fotbal si am sutat din greseala in piciorul adversarului, azi a doua zi ma doare putin mai sus de degete ( cand am sutat degetele s-au indoit ) de asemenea piciorul nu este vanat doar putin umflat in zona in care m-am lovit imi puteti da un diacnostic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PIPER23 a răspuns:

Daca nu ai avut o durere segetătoare pe moment si s-a umflat excesiv, cel mai probabil nu este nimic fracturat.
Recomandat este totusi comprese cu gheata.
Desigur, daca durerea persista, cel mai indicat este sa vizitezi un doctor.

| GRAUGRAU22 explică (pentru PIPER23):

Cand nu-l misc nu ma doare absolut deloc doar cand calc pe el ma doare si nu este foarte mult umflat

| MariusDB a răspuns (pentru GRAUGRAU22):

E o simpla intindere, o sa treaca intr-o saptamana sau doua. Ideal e sa nu mai joci fotbal in perioada asta.

| PIPER23 a răspuns (pentru GRAUGRAU22):

Cum zice si colegul mai jos. Nu este grav. Daca era rupt nu aveai nici puterea sa scrii pe TPU, crede'ma. Indicat este rapausul.