| Mihaella6574 a întrebat:

Buna ieri dimineata mi-a venit cicul pentru prima oara. si azi a curs foarte putin si este de culoare galben spre maro. ce inseamna puteti sa imi explicati cum trebuie sa fie prima data va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Eu consider ca e ceva normal. Chestia e ca la fiecare fata ciclul menstrual este diferit, mai ales ca la tine a fost pentru prima data. Ma refer acum al durata. Ceea ce ti s-a scurs tie dimineata nu e sange menstrual, ci o secretie vaginala. Aceasta poate aparea inaintea menstruatiei, in timpul acesteia si dupa aceasta. La tine a fost o secretie dupa menstruatie. E in regula, doar daca lichidul acela nu are un miros neplacut, fiind un semn ca ai o infectie vaginala e.t.c.

| Mihaella6574 explică (pentru HighByTheBeach):

Are un miros putin neplacut. daca ar fi o infectie vaginala ce ar trebui sa fac?

| HighByTheBeach a răspuns (pentru Mihaella6574):

Spune-i mamei si mergeti la doctor! Nu e de bine!