| CristinaTn a întrebat:

Acum 4 luni mi-a venit prima menstruatie. In prima luna, mi-a venit 7 zile, a 2-a la fel, in a 3-a nu mi-a venit, iar luna aceasta, mi-a venit ieri seara. Mi-am pus absorbant, iar cand m-am trezit dimineata, nu a mai curs deloc. De ce? Este normal? Vreau sa imi explicati, va rog.
Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| Albinuța767 a răspuns:

Da și mie mi sa întâmplat asta la început mă speriam deoarece mi-a venit in prima luna iar în a doua nu mi-a venit. Dar asta se întâmplă în primele câteva luni și apoi regulat în fiecare​ luna. Asta se întâmplă atunci când se schimbă perioada in care o să ai menstruație. Mie îmi venea în primele zile ale lunii dar mi s-a oprit o lună și acum am tot de la sfârșitul lunii. Nu te speria este normal. Dar de acum in colo o să îți vină cam 5 zile.

| MedionTcO a răspuns (pentru Albinuța767):

Aprob. De asemenea nu este nici o jena sa discuti aceste probleme si cu mama ta.

1 răspuns: