| CosminCSM00 a întrebat:

ieri la scoala in pauza am iesit afara apoi m-am dus in clasa cand s-a sunat de ora. M-am asezat in banca si am inceput sa vad unele pete verzi pe hainele colegilor mei care erau imbracati in ALB dar nu m-am uitat la soare sa zici ca e de la el... m-am speriat putin cateva secunde credeam ca mi se pare dar apoi am vazut ca, chiar vedeam in ceata niste pete verzi mici. Au durat cateva secunde si apoi au disparut. Stiu ca ceea ce spun pare ciudat dar exista vreo boala la ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Poate de la lumina puternica de afara, caci ai spus ca ai fost in pauza.

| aigi1 a răspuns:

Cu siguranta ai avut niste arsuri retinale asa mi se intampla si mie daca iesi dintr-o camera mai intunecata si iesi la soare te dor ochi dupa ce intri din cauza soareleui celulele fotoreceptoare nu mai ```"cunosc" culorile le comfunda si de aceea se intampla asta, e ceva normal

| cat212 a răspuns:

Ma indoiesc. poate te'ai uitat la ceva verde puternic inainte si a ramas imprimata culoarea respectiva... sau poate aura persoanei respective. cauta pe site'uri specifice despre aure poate ai ceva calitate mai deosebita big grin

| CosminCSM00 explică (pentru cat212):

Mi-ar place mie sa fiu mai speciallaughing dar nu cred ca sunt

| CosminCSM00 explică (pentru cat212):

Mi-ar place mie sa fiu mai speciallaughing dar nu cred ca sunt\

| cat212 a răspuns (pentru CosminCSM00):

Doamne mai. atunci ei fi tu ceva exceptie care in loc de alb vede alb + pete verzi! laughing))

| blackrain a răspuns:

Doar diferenta de lumina, nu neaparat puternica, ci cea naturala vs artificiala. mai ales ca tu te uitai la cv alb... este vorba de timpul necesar ochiului sa se adapteze la schimbarile bruste de luminawinking

| HelpAndYouWillBeHelped a răspuns:

Nu este ceva anormal. Se intampla cel mai des celor cu probleme cu ochii, deci poate ca ti-ar trebui ochelari. Nu trebuie neaparat sa te uiti la soare sau intr-un bec, pur si simplu ti-au obosit ochii.

| CosminCSM00 explică (pentru HelpAndYouWillBeHelped):

Nu am nici o problema cu ochii.acum cateva luni am fost la doctor si mi-a spus ca vad foarte bine