| anonim_4396 a întrebat:

Astazi la scoala mi-am lasat telefonul in banca si am iesit in pauza. Cand m-am intors, am aflat ca un coleg a sunat de pe telefonul meu la 911, apel care a durat 6 secunde. A zis ca nu a raspuns nimeni. Am intrat in belele?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca se poate suna la 911 din Europa asa ca...

| ITPlace a răspuns:

Salut!
Daca a sunat doar 6 secunde, nu se va intampla nimic, daca raspunde si ai un motiv neintemeiat, inseamna ca ai intrat in belele. Nu se va intampla nimic mai mult ca sigur, poti sa stai linistita(banuiesc ca esti fata din poza de profillaughing ).
Multa bafta happy

| Alexu2004 a răspuns:

Daca a suant la 911, nu ai de ce sa iti faci griji, numarul asta e pentru poliia din America. Nu merge in Romania. In Romania merge numai 112.