| Roland1134 a întrebat:

Ieri m-am trezit ca aveam mana amortita. Probabil am dormit pe ea nu stiu. Dar de ieri imi amorteste degetul mare si aratator. Ar trebui sa imi fac griji? Am anxietate si nu stiu ce sa ma fac. Nu vreau sa raman fara deget. Mana mea e ok nu e amortita sau ceva. Doar aceste degete

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu rămâi fără degete. Iei vreun medicament?

| Cristine9595 a răspuns:

Poate sa fie o lipsa de Ca si Mg dar, e ceva ce se recupereaza.

| Liviu8989 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai fara degete decat de la cangrena care inseamna rana vie cu tesuturile in putrefactie.Si asta se face doar de la rani deschise netratate la timp