| De2oriAnonim a întrebat:

Am dormit toata noaptea pe mana dreapta, dimineata cand m-am trezit aveam mana foarte amortita ( parca era paralizata, nu simteam nimic si nici sa o misc nu reuseam ) dar dupa 1-2 min mi-am revenit.
Acum, dupa ceva ore, parca simt altfel mana ( dafuq, parca e mai usoara ). E ceva normal sau...

Ce ziceti?
Am probleme?
...sau...
Sunt eu putin speriat si exagerez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 123lalala a răspuns:

Stai linistit/a e ok. Mana iti amorteste daca stai prea mult pe ea deoarece nu mai circula sangele prea bine. dupa ce, circulatia sangelui revine normala iti simti mana mai usoara. Deci nu o sa patesti nimic big grin
fundita>?

4 răspunsuri:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Se va usca si o sa iti cada!
Glumesc, sa stii! este ceva normal, o pateste absolut oricine la un moment dat, iti vei reveni curand, nu ai de ce sa fii speriat.

| sparky34 a răspuns:

E foarte normal.Asa patesc si eu.Incearca sa dormi pe spate daca vrei sa nu mai amortesti.

| KarlaKovacs a răspuns:

Nu,e ceva normal.Si mie mi se intampla, dar o sa fie bine! Si cred ca exagerezi!

| Haosen a răspuns:

Asa mi se intampla si mie cand dorm pe o mana, sau pe un deget. Dimineata ma scol amortit si as simti ceva in mana, dar dupa imi revin. Nu te ambala, este ceva normal.