| Simobb95 a întrebat:

Ieri m-am vopsit si am simtit ca in unele locuri ma arde foarte tare, iar dupa ce m-am spalat si uscat, seara cand mi-am bagat mana prin par am simtit o umflatura chiar in zonele unde am simtit ca ma arde. E ca si un fel de bubita si e ca si matreata. Nu am patit asa ceva niciodata si m-am vopsit de multe ori pana acum. Ar trebui sa consult un medic dermato? Sau ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mOBSCENE a răspuns:

Fugi la dermato. Tin minte ca tipa care m-a vopsit si pe mine prima data(eu folosesc o vopsea fara amoniac) imi spunea ca se bucura ca nu am luat una cu amoniac(banuiesc ca asa e a ta), deoarece daca ai pielea scalpului subtire, e foarte posibil sa usture. Ceva grav nu cred ca e, este posibil ca pielea ta sa nu agreeze vopseaua sau sa se inflameze local de la ea, dar cel mai bine este sa mergi la dermatologie ca sa primesti un raspuns sigur. Nu astepta, ca nu este exclus sa fie ceva care sa necesite tratament imediat.

| mOBSCENE a răspuns (pentru mOBSCENE):

Pielea capului sensibila***, nu subtire laughing Scuze.

1 răspuns: