| Cipri22 a întrebat:

Ieri mi-a sarit un gunoi in ochi, si nu i-am dat mare importanta, am zis ca iese el cand fac baie sad dar acum mi sa inrosit ochiul si am ai niste mici viermisori albi in elcrying(( ce sa fiee? Este grav?
P.S. tocmai luni ajung la oftalmolog crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Hei, stai liniştit, e doar conjunctivită, inflamarea membranei de protecţie care înveleşte globul ocular. Probabil te vei trezi cu ochii lipiţi pentru că se secretă o substanţă lipicioasă(acei viermişori). Curăţă-ţi bine ochiul cu apă şi intreabă la farmacie de picături pentru conjunctivită, sau vizitează medicul de familie pentru un diagnostic corect.