| Pisicatttrgbg a întrebat:

Bună! Îmi poate explica cineva care e rolul zilei 3 din dieta Rina? Ziua cu carbohidrați
teoretic, nu pui inapoi tot ce ai slăbit zilele precedente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Adica in fiecare zi consumi alt tip de macronutrient
luni =proteine
marti=carbo
miercuri=grasimi sanatoase
in orice caz nu dietele slabesc si deficitul
iti propun dieta RAY
1, faci sport 2 ore de cardio pe zi =intre 500-700 de calori din sport
2, elimini dulciurile, cola, patiserie, urmezi o alimentatie astfel
50% carbo, 30% proteine, 20% grasimi
carbo =fructe,legume
proteine =carne de peste,pui,porc limitat,alune
grasimi =peste, nuci, smochine, curmale, seminte
dimineata =mancam fructe =500 de calori
dupa masa =250 calori proteine
seara =150 de calori grasimi
4 kg pe luna de grasime pura

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde căte bagi în tine.