| RoseAndBiia a întrebat:

Daca tin dieta RINA ( cea de 90 de zile ) - NU MAI SPUNETI CA NU SUNT BUNE DIETELE - asa deci aceasta se imparte pe 4 etape. Prima zi e de proteine ( oua.lactate,carne)
A 2a - de legume
A 3a - carbohidrati
A 4a - vitamine ( doar fructe si legume )
Daca in prima zi aleg sa mananc carne avem voie in aceasta zi sa mananc si oua si lactate nu? Sau daca aleg in ziua asta sa mananc lactate doar din astea mananc
Si in ziua carbohidratilor avem voie si dulciuri are ceva daca o sa mananc doar salate si poate doar un covrig de 80cal? ( in ziua asta ai voie si pizza, patiserie etc si nu vreau asta pentru ca mi-e ca chiar nu slabesc mai ales asa in exces cum zic ei )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Deci prima zi proteine.
a2a zi legume = carbohidrati
a3a zi carbohidrati
a4a zi tot carbohidrati
sau cum vrei tu zilele 2-3-4 tot carbohidrati cu vitaminte (au si din astea, si din celelalte legumele si fructele).
deci tu tii o dieta sa slabesti 3 zile din 4 cu singurul lucru care te ingrasa (carbo). misto dieta.
fii atenta aici. corpul uman nu poate procesa proteina pe termen lung, de aceea cere cam din 3 in 3 ore o sursa de proteina (fie ea si legume cu un procent mic de proteina). si tu vrei 1 data la 4 zile sa ii dai cat cere natural (aminoacizi esentiali gasiti in carne, ce nu ii gasesti in legume).
covrig = carbo, deci daca ai zi de carbo de ce nu? sunt carbo de proasta calitate, dar tot carbo sunt.
da, cand vrei sa slabesti numai patiserie si pizza trebuie sa mananci (sigh, sarcasm). ai o dieta tare proasta. gandita prost.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu spun ca nu sunt bune dietele, spun ca oamenii care le tin sunt REDUSI MINTAL

Si ce-ai zis tu, o zi doar carbohidrati => trebuie sa fii un IDIOT NOTORIU sa faci asa ceva.

| RoseAndBiia explică (pentru Cosmin86):

Dar de dieta cu apa ce zici? Ma rog nu-i chiar o dieta. Stiu c-o colega a baut 3l de apa pe zi si manca orice vroia..nu tinea nicio dieta si nici sport si a slabit 20kg in 2 luni. Desi, e cam ciudat si eu beau 2l apa pe zi zilnic si tot nu se observa nimic nou si inca mi-e imposibil sa cred CUM SA SLABESTI 20 KG DOAR CU 3 L DE APA?!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RoseAndBiia):

Nu a slabit doar pentru ca a baut 3 litri de apa pe zi.

"si manca orice vroia", bine, baga tu 6 shaorma + 50 de chessburgeri pe zi sa vezi daca te ingrasi sau nu laughing

Termina ma cu aberatii de copii mici gen "diete".

De dieta "nu mai manca toate prostiile" nu ai auzit? Cu aia am dat eu jos 18 kg.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! In prima zi :cea de Proteine eu te sfatuiesc sa alegi un singur tip de aliment (carne de orice tip SAU lactate SAu oua) si in ziua de carbohidrati poti sa mananci la PRANZ cereale, pizza de post, paste sau orice alt tip de aluat - iar seara (inainte de ora 18) poti sa optezi pentru un Dulce! ORICUM CEL MAI IMPORTANT ASPECT ESTE SPORTUL - iti recomand cu cea mai mare INCREDERE KANGOO JUMPS!

| RoseAndBiia explică (pentru Alexaandreea):

Daca fac kangoo jumps fara ghetele acelea o sa am aceleasi rezultate? Vreau sa fac kangoo jumps acasa

| Alexaandreea a răspuns (pentru RoseAndBiia):

Ideal ar fi sa faci cu ghete, eu chiar iti recomand sa-ti cumperi o pereche de ghete(bineinteles daca ai posibilitate financiara), iar daca nu te duci la o sala si faci acolo cursurile de Kangoo! Eu sunt ffff multumita de acest nou mod de a face sport si il recomand tuturor!