| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi despre cum pot sa ma las de fumat? Vreau raspunsuri de la cineva care stie din experienta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Greu rau! Cred ca o tigara electronica ar fi o solutie si sa pufai din ea din ce in ce mai rar. Toate cunostintele mele care s-au lasat, au facut-o pur si simplu fara vreun ajutor gen plasturi, guma, etc... Dar iti trebuie mare mare vointa. Si eu as vrea sa aflu vreun secret ceva dar... nu stiu daca as reusi sa ma las.

| Radw46 a răspuns:

Tigarea electronica e o porcarie. e facuta doar pentru psihic(gandindu-te ca faci ceva pentru a te lasa te fumat)Cea mai buna varianta este sa iei o pauza de la a iesit in baruri, cluburi, cu prieteni care fumeaza.Eu m-am lasat odata. am plecat in Italia in vacanta si 2 saptamani n-am fumat fiindca eram cu ai mei si n-am vrut sa m-a prinda. primele 2 saptamani sunt grele. te gandesti numai la tigari, cum sa faci rost si ca trebuie neaparat sa fumezi)dar dupa 2 saptamani numai simti nevoia. eu m-am reapucat din cauza prietenilor eram 10 la un bar. toti de la masa fumau numai eu nu. mi-au facut pofta si m-am reapucat. cred ca daca incerci cum ti-am zis reusesti. acum depinde si de tine!