| Bbiiii a întrebat:

Bună.
Îmi puteţi da şi mie o cură de slăbire care dă roade?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Puteti sa faceti miscare cu bicicleta dus- intors cam la distanta de 15 km,evita sa mancati dulciuri,mancare cu grasime,evitati painea, mancati multa carne slaba de vita sau de pui, beti multa lichide apa plata sau ceaiuri, mancati legume si fructe ca contin vitamine, fibre alimentare si minerale. Mancati mancare sanatoasa si nu mancati nimic cu 2-3 ore inainte de culcare, asa veti reusi sa slabiti in doar 2 luni! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă curele de slăbire, mergi mai bine pe o alimentaţie mai săracă în calorii, exclude cu desăvârşire prăjelile, grăsimile, dulciurile, multă mişcare.
Te pup!

| Piticwa69 a răspuns:

Buna,poti incerca sa faci fitness sau alte sporturi care depui efort.Incearca sa nu mai mananci dulciuri sau alte mancaruri cu grasime.Mananca cat mai sanatos.Bea multa apa! Asa nu prea o sa ai pofta de mancare...Cam atat, sper ca te-am ajutat. Funda?puppy dog eyes