| nOnAmE_6909 a întrebat:

imi puteti recomanda ceva( sampon, balsam, masca de par etc)pentru cresterea parului? dau fundalove struck:X

MULTUMESC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Firry a răspuns:

Ulei de ricin cu o fiola de vitamina A si un galbenus de ou. Amestecate le pui chiar la radacina. Stai asa cam 30 de minute, iar apoi te speli! Nu uita sa clatesti foarte bine!winking
Bafta!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește uleiul de ricin, este suficient. O dată pe săptămână.
După 2 ore de la aplicare te speli cu șampon vitaminizant și un balsam hrănitor.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Gasesti aici o reteta :http://blogsanatate.blogspot.com/

| Th3eo a răspuns:

Uleiul de ricinbig grin

| vasile911 a răspuns:

Eu am folosit ceva pastile de pe http://follixin.ro/indesirea-tratament-pentru-caderea-parului. Sunt ok

| justyoanna007 a răspuns:

Sa nu folosesti ulei de ricin, o sa iti faca parul unsuros o sa arate ca nespalt, credema.Eu folosesc FAVISAN pentru cresterea parului e foarte bun.(la prima spalre aplicam samponul Favisan cu care stateam cam 5 minute cu el in cap dupa care clateam si aplicam sampon Head & Shoulders (ca sa nu fac matreata). Sper ca te-am ajutat. Funda?