| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda un spital si un doctor bun pentru o intrerupere de sarcina, m-ar interesa si pretul? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu te-ai obosit sa ne spui macar orasul unde locuiesti, te sfatuiesc sa cauti Maternitatea din orasul tau si sa te inscrii la intreruperea de sarcina.
Daca vrei sa o faci privat, cauti un cabinet ginecologic apropiat de casa ta, vezi ce tarife au si iti faci programarea totodata, pentru avort.

PS Ti-as recomanda un ginecolog farte bun din orasul meu, dar ma tem ca-ti trebuiesc cateva mii de dolari sa ajungi pana aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

sad e foarte naspa sa-ti omori copilul.
O sa traiesti cu asta in carca, toata viata ta happy
Si o sa te gandesti in fiecare zi, de ce ai facut o asa prostie happy

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Intereseaza-te personal sau de pe net de doctori din orasul tau.

| girada79 a răspuns:

Roagă-te și luptă pentru pruncul tău. Crima nu-i o soluție. Așa cum mama ta ți-a dat viață și te bucuri de ea, tot așa are dreptul și pruncul din pântecul tău să trăiască.

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru girada79):

Avortul nu e crima. Asa cum tu ai libertatea sa te plimbi,sa mananci,asa si femeile au dreptul la a alege daca il vor sau nu. Stiu ca statul si biserica sustin foarte mult nasterile,si nu avorturile. Dar, dupa, cine va ajuta o biata femeie care, de exemplu, nu are sprijin deloc, e singura? Cu cei 400-500 lei nu face mare lucru.
Si decat sa cresti un copil nedorit si sa te gandesti la asta toata viata, mai bine nu.

| girada79 a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Asta se întâmplă când nu-L lași pe Dumnezeu să lucreze în viața ta și te crezi stăpân peste viața altuia, pentru că pruncul din pântecul tău e altă viață și tu nu o protejezi ci o ucizi.

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru girada79):

Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, doar imi sustin parerea.
Totusi, ai fost vreodata intr-un orfelinat? Ai auzit cazuri in care femeile au facut 9-10 copii si nu au ce sa-i creasca? Ce ar trebui facut in privinta asta?
Eu nu sunt impotriva copiilor, doar ca nu vreau. Iar avortul e dreptul femeilor de a alege.
Iar daca ele vor fi interzise, se va ajunge ca pe vremea lui Ceausescu, cand femeile mureau din cauza ca faceau avorturile in alte conditii decat cele normale.

| girada79 a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Unde am spus de interzis? Am spus să nu fii stăpân în locul Lui Dumnezeu și să ucizi.,

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru girada79):

Nu ai spus, doar am vrut eu sa precizez.