| KillingKiss a întrebat:

Imi puteti spune cum as putea sa-mi albesc dintii?worried Desi ma spal in fiecare dimineata si seara dar nu au nici un efect de albire. Imi puteti spune ce as putea sa folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

La dentist. Sunt niste solutii pe care le tii in gura o zi parca. Tot tratamentul ajunge pe la 800 Euro.

| Magnific a răspuns:

Sare fina pe dinti 2 ori saptamana? sau Bicarbonat de sodiu, daca nici astea babesti nu functioneaza Singura cale e Stomatologul si niste sedinte cu Lasarul Zoom pentru albire care costa cam intre 100/200 RON/sedinta depinde de cabinet si rezista cam 2 ani si o sedinta tine cam 20 min big grin

| adryana_6040 a răspuns:

Spala-te pe dinti cu bicarbonat sau sare o data la 7 zile nu mai des. Poti cu suc de lamaie si otet de merge, iar dupa cu o pasta de dinti de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca culoarea naturala a dintilor nu e alb, indiferent cu ce dai tot nu se albesc, decat prin procedee speciale la dentist. Daca ai dinti la care nervul e scos, acestia isi schimba culoare si numai la stomatolog rezolvi problema.

| Aniisoara a răspuns:

Cu ultra sunete nu stiu sigur nu am facut asa ceva dar am auzit ca e bun.Si se poate face la dentist.Albirea dintilor este recomandata pentru persoanele cu o dantura sanatoasa si gingii fara probleme. Nu este recomandata persoanelor cu carii, care au dintii sau gingiile sensibile, smaltul erodat, boli ale gingiei, copiilor sub 16 ani si viitoarelor mamici.
Detartrajul este procedura de indepartare a tartrului si placii microbiene. Detartrajul cu ultrasunete este indicat atit pentru indepartarea tartrului cat si a petelor colorate depuse pe suprafata smaltului. El trebuie efectuat obligatoriu o data pe an, iar la fumatori la 6 luni. Detartrajul cu ultrasunete este nedureros, un mijloc modern, eficient si la moda.

| KillingKiss explică:

Va multumesc!:*