| dumitrusebastian a întrebat:

Buna imi puteti spune va rog cum as putea scapa de 5kg in cam 2 luni sau o luna va rog sa-mi spuneti ceva retete de mancare sau orice.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa consulti un nutritionist? u lua diete si pastile dupa ureche ca iti poti deregla organismul si pot aparea complicatii... sper sa te ajute asta www.prodieta.com

| Narcis2007 a răspuns:

In primul rand mananca numai legume, fa mult sport(foarte, foarte muuuult) si mananca foarte putin(gradat, dupa o saptamana mai putin si tot asa, iar cand vrei sa renunti la dieta tot gradat)

| Bubbulina_2682 a răspuns:

Poi... Zilnic 30 de minute alearga, nu conteaza pe unde [ pe trotuar, in jurul blocului in parc, etc. ]

Mananca mai putine grasimi, multe fructe si daca chiar vrei poti gusta cate putin din toate.

Garantez slabirea daca faci totul fara sa-ti fortezi corpul.

Cum ti-am spus eu sa faci e perfect:*

Succes!

| teo1997 a răspuns:

Trebuie sa faci miscare cam doua ore sau chiar mai mult pe zi