| andrafv a întrebat:

In cât timp își revin sânii după operația cu implanturi mamare? Doresc mai multe informații. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Cateva luni, timp in care dor ca dracu, si se poarta o bustiera speciala. Deasemenea, dupa 5 -6 ani operatia va fi repetata pentru schimbarea silicoanelior de dedesubt, punga putandu-se rupe, si raspandi in corp continutul. De fapt asta se poate intampla si la o atingere brusca, dar de notat ca odata ce ai pus silicoane, te vei opera pentru inlocuire pana la sfarsitul vietii. Deasemenea, riscul de cancer mamar creste cu 80%, nu vei mai avea lapte pentru a-ti alapta copilul (de aici o serie de repercusiuni, daca nu e hranit cu lapte de mama nu va fi atat de stralucit la scoala) Silicoanele de calitate costa muuuult, de obicei in Ro fetele isi pun d-alea ieftine, si dupa 10 ani regreta calea aleasa.

| Anuket a răspuns:

Mai bine urmărește videourile de pe Youtube. Multe și-au spus părerea, de exemplu tipa asta:
https://youtu.be/216pcYRhqBM
Eu așa mi-am format o părere.