| HaHaGirl a întrebat:

sunt insarcinata in 16 saptamani adica cam 4 luni si am o dilema..sarcina asta a venit pe neasteptate si eu am implanturi mamare cam de 2 ani si de ceva timp cam 2 saptamani ma dor foarte tare sunt foarte sensibila am scapat de starile de greata si simptomele alea neplacute dar am dat de altele plus ca venele alea de pe sani incep sa se evidentieze, si mai mereu am impresia ca o sa cad in fata pentru ca ma doare spatele am crezut ca e din cauza tocurilor, am renuntat la ele foarte greu dar am reusit si acum port incaltaminte cu talpa joasa dar tot ma doare ..deci ce e de facut sa nu ma mai doara si ce ma intereseaza cel mai tare e cum sa fac sa nu ma mai doara sanii pentru ca abia ma imbrac ..please respunsuri cat mai concrete ca aud si vad tot felul de tampenii...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Daca esti in LA iti recomand eu un medic foarte bun. O cheama Yvonne Bohn si are adresa Spectrum Women's Health 637 S Lucas Ave, Ste 200
Los Angeles. Numai bine si nastere usoara.

| HaHaGirl explică (pentru TheCritic):

Am rezolvat problema, multumesc pentru ajutor le-am si pus la loc de-atunci laughing

| TheCritic a răspuns (pentru HaHaGirl):

OMG, nu m-am uitat la data... mea culpa! laughing

| HaHaGirl explică (pentru TheCritic):

Nu-i nimic si acum mai primesc raspunsuri la intrebari mai vechi laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum ai rezolvat prooblema? Ce ai, baiat sau fată? ce vîrstă ai?

| relian a răspuns:

Pai sa nu auzi timpenii cel mai indicat mergi la medic si ala iti spune cum stai cum esti.De durut ce spui ca te doare cred ca e normal, pentru ca au loc modificari la nivelul sinilor, iar cu spatele ai o sarcina care ia in greutate si trage de tine de spate.Vezi presupuneri asa ca da o tura poe la medic si o sa te linistesti.

| HaHaGirl explică (pentru relian):

Am fost la medic merg mereu cand am ocazia o data pe luna cam asa pentru ca sunt maai mereu plecata din tara dar nu ma durea nimic acum 3 saptamani plus ca nu sunt in tara sunt in California si nu am cum sa merg la doctor acum, de asta am pus intrebarea...ms pentru raspuns

| ang31989 a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la medicul tau si sa ii zici problema si sa luati o decizie! Succes si sarcina usoara!