| lily1970 a întrebat:

In ce consta un consult medical pentru glanda tiroida?
care ar fi semnalele care iti arata ca ca ai probleme cu glanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
doiny
| doiny a răspuns:

Unele semnale sunt: variatii ale nivelului energetic, intoleranta la frig sau caldura, variatii ale tonusului muscular sau probleme cu greutatea corporala. Cea mai intalnita afectiune tiroidiana este hipotiroidismul, adica atunci cand tiroida nu produce o cantitate de hormoni suficienta.
http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=94

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mergi la endocrinolog si iti va face o ecografie si niste analize de sange. Pentru hipertiroidie: oboseala, palpitatii, nervozitate, pierdere in greutate, iar pentru hipotiroidie ingrasare, constipatie, colesterol crescut.

| mioara a răspuns:

Consulta un endocrinolog si vei vedea

| mioara a răspuns:

Ai stari nervoase dureri de cap