| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva are probleme cu glanda tiroida, poate slabi daca este grasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| lylo a răspuns:

Iti faci un control iar doctorul o sa-ti dea niste pastilute si un regim. o sa slabesti garantatwinking

| house07 a răspuns:

Uite aici un sfat: pune furculita jos!

| maddog95 a răspuns:

Mai intai consulta un medic in caz ca vrei sa tii cura de slabire sau daca vrei sa iei medicamente, nu te prosti si du-te la medic ca sati recomande el pastilele deoarece majoritatea pastilelor de slabit contin amfetamina (este un drog taie pofta de mancare si iti creaza hiperactivitate ), acest drog este foarte periculos iar numarul decesurilor din cauza sa sunt in crestere,laughing scuze ca par asa de pesimist dar acesta este adevarul.

| gabitza2011 a răspuns:

Si eu am probleme cu glanda tiroida, am obsevat ca ma ingras f usor, desi mananc f putin.Am fost la un cabinet endocrinologic si am vb cu d-na doctor,mi-a spus sa am grija la regimul alimentar pentru ca sunt predispusa la ingrasare...dar mancand cat mai sanatos,fara grasimi,echilibrat si bineinteles, mi-a recomandat multa miscare,exercitii,sala si se poate slabi happy.Am inceput sa mananc regulat,multe salate,ma abtin de la dulciuri,beau ceai verde si rosu, alerg in fiecare zi si incep sa dau jos putin cate putin, deci se poate.Succes!