| Mihai_6473 a întrebat:

Buna,
In data de 27 iunie. 2010 m, am lasat de fumat.
In ultimul timp am observat ca am foarte multi muci si ca mi se aduna flegma in gat uneori.
Iar uneori imi simt respiratia ca fiind urat mirositoare.
Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Nu stiu daca e cum zice inginer, dar ar putea fi sinuzita. Cel mai bine e sa te duci la un medic[medic de familie, ORL] care te va informa in legatura cu acest lucru si iti va spune de la ce provine. Sanatate!

| marrr a răspuns:

Am incercat si eu sa ajut, macar de nu as fi primit stupid, ca ti-am zis sa verifici macar la un medicstraight face

| inginer a răspuns:

Asa e la inceput cand te lasi. Ti se curata caile repiratorii. O sa fie asa vreo doua luni. E semn bun.

| LiaLiuta a răspuns:

Buna Mihai. In primul rand felicitari! (eu nu am reusit inca) Motivul pentru care patesti aceste lucruri este acela ca plamanul se regenereaza iar gudronul formata in plamani incepe sa fie eliminat. De acolo se trage flegma, mucii si respiratia urat mirositoare. P. S. Respiratia poate provenii si de la aciditatea la stomac sau probleme cu dantura pe care nu le-ai observat pana acum datorita faptului ca era ascunsa de mirosul de tigara. Multa baftawinking

| denisa1994 a răspuns:

Este normal
iar respiratia... de fapt ti-a revenit mirosul... asa era si inainte, numai ca nu iti dadeai tu seama
am 8 luni de cand m-am lasat si eu