| Kisses a întrebat:

Buna! În martie mi-a ieșit o pata de 1-2 cm pe genunchi. Era putin mai alba decat pielea mea. Apoi am stat la soare și s-a bronzat, se mai vede doar dacă te uiți atent. Dar a mai crescut. Sa fie oare vitiligo? Cei care aveți vitiligo, se bronzeaza la soare? (am fost la 3 dermatologi si unu a zis ca e vitiligo, iar ceilalți 2 ca nu este, dar nici ei nu stiu ce e..., am dat cu tot felul de creme și degeaba, observ doar ca se pigmenteaza la soare, dacă mai stau de câteva ori nu se mai observa...dar as vrea sa știu ce este). Imi e teama sa nu fie vitiligo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RealKing01 a răspuns:

Te-ai bronzat, altceva nu poate fii...

| Kisses explică (pentru RealKing01):

Adică ce ar putea fi? Vitiligo? Se bronzeaza la soare?

| RealKing01 a răspuns (pentru Kisses):

N-am auzit niciodata de vitiligo, dar stiu ca te-ai bronzat big grin!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Kisses):

Nu stim ce este,. mergi la doctori la alti doctori, ca nimeni nici chiar doctorii nu stiu, fa ti analizele si vei descoperii, nu astpta raspunsuri pe TPU de la noi ca nu stim ce anume ai, poate fi orice vitiligo sau mai rau.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RealKing01):

Vitiligo avea Michael Jackson de aceea s-a operat si arata ca un cadavru ambulant, îi cadea nasul se descompunea de viu.