| 0Andreea4 a întrebat:

Buna!
In primul rand, nu stiu la ce categorie sa pun intrebarea, dar o las aicilaughing.
In al doilea rand, am o problema. De o saptamana, 2 aproximativ incep sa ma enervez foarte repede. De la parinti pana la zgomotele de afara. As vrea sa renunt cateva zile la calculator.
Ce altceva as putea face? Orice, dar sa imi treaca starea asta.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Plimbarile lungi si relaxante ajuta mult, sa asculti muzica ta preferata, sa iesi cu prietenii in oras, sunt foarte multe chestii pe care poti sa le faci si nu au legatura cu calculatorul, trebuie doar sa iti dai seama ce vrei sa faci, si odata ce incepi si iti place, nu o sa te mai opresti, dar ai grija sa nu devii dependent de acele lucruri laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cel mai corect este sa fugi de acasa, scapi de toate. Sezonul e cel mai potrivit dormi in aer liber si iti trec nervii.

| Divy a răspuns:

Cel mai probabil de la calculator, muzică sau jocuri.
Să bei ceai, dar nu dintr-o dată ci treptat să te plimbi afară 30 minute (poți merge și într-un magazin să vezi lucruri care îți plac fără să fie nevoie să le cumperi) sau cu prietenii la un meci de fotbal, baschet sau bârfe.
Somn sau relaxare, evită pc, muzica, alcoolul și tutunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca si calculatorul te streseaza ( si pe mine ma stresat si am renuntat la el). Eu zic sa stai linistit in pat si cu castile in urechi sa asculti muzica love struck.
Sau sa mergi intr-un loc linistit in natura, sa auzi pasarile si sa inspiri aerul curat ( chiar te va ajuta). Daca ai bicicleta, sa te plimbi happy te vei relaxa, va iesi toata energia aia negativa. Fundita?

| KaterinaРомановский a răspuns:

Asta se trage de la nefe