| iulia_5971 a întrebat:

As dori daca puteti sa ma ajutati cu un sfat. Pe data de 5 noiembrie 2009 am avut un contact neprotejat fara ejaculare. La o saptamana dupa mi-a venit ciclul normal. Ciclul mi-a venit normal de 4 ori pana acum si am facut 3 teste de sarcina negative de fiecare data. Un test la aproximativ 2 luni de la contact, al doilea la cateva zile de la primul test iar al treilea acum o saptamana. Ceea ce ma nelinisteste pe mine este faptul ca mi-a cam crescut burtica si ma si doare si sunt si balonata. Credeti ca as putea fi insarcinata tinand cont ca ciclul cand a venit a tinut 5 zile de fiecare data iar testele au fost negative? Va rog sa imi raspundeti ca nu mai stiu ce sa cred...

Răspuns Câştigător
| cocolinoo a răspuns:

Nu draga mea. stai linistita nu esti insarcinata, pentru a fi crezuta poti sa mergi la ginecolog, dar eu cred ca nu e necesar, burtica balonata poate fi cauzata alimentatiei gresite, bea niste pastile pentru balonare.totul va fi ok

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata. Ai o problema de digestie motiv pentru care esti balonata, dar insarcinata nu esti.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un control ginecologic sa nu te trezesti cu o surprza si sa nu mai poti face nimic, Din ce spui tu nu e sarcina, dar nu se stie...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare de ce nu te duci la un ginecolog sa faci un control? Ai stat pana acum, ne itrebi pe noi, iar pierzi timp, in loc sa mergi pe calea cea mai dreapta si sigura:sa mergi la un cabinet de ginecologie. Personal, cred ca nu esti insarcinata, dar daca cumva esti totusi si ai pierdut timpul, acum nu mai poti face avort! Du-te draga la medic urgent ca sa te linistesti, altfel o sa afi ca esti insarcinata, cand misca copilul pentru ca ai putea avea acum cam 3 luni si jumatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa consulti un doctor ginecolog