| xellos a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o camera video de la emag dar am cateva nelamuriri:

In primul rand am observat ca la unele camere video la rezolutie senzor pixeli sunt trecute de exemplu 800 K, iar la altele sunt trecuti de exemplu 10 mp (megapixeli) si as vrea sa stiu care este diferenta.

In al doilea rand despre poze nu spune nimic, se pot face poze cu o camera video?

Si as vrea sa mai stiu despre microfon, in afara de microfon si difuzor incorporat ce ar mai trebui sa aiba?

Ce baterie este mai buna pentru a nu se descarca repede?

Probabil pentru unii intrebarile sunt banale dar eu nu am mai luat pana acum o camera video de la un magazin

Probabil ca pentru unii intrebarile sunt banale dar eu nu am mai luat pana acum o camera video de la un magazin.

Daca ati putea sa imi si recomandati o camera video buna pana in 900 lei

FUNDA

Răspuns Câştigător
| Savy a răspuns:

Camerele video au senzor mai mic decat camerele foto pentru ca formatul media este video in primul rand.
Cu unele camere video poti face poze desi nu este indicat (calitate mica, claritate scazuta).
O camera video vine incorporata cu tot ce-i trebuie pentru inregistrare/functionare.
Poftim o camera bunisoara:

http://profitshare.emag.ro/....../click.php CEN