| Ana7807820 a întrebat:

In urma cu doua ore am alunecat pe gheata si am inceput sa vad in ceata si nu intelegeam unde eram ca si cum visam si de asemenea mi-am scrantit rau incheietura mainii stangi. Ma doare extrem de tare cand o misc pe laterala si e foarte fierbinte. Cabinetul scolii e inchis si nu ma duc acasa ca nu e nimeni. Ce mi s-a intamplat? Precizez ca am lipsa de calciu si fier.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Te-a zdruncinat putin, iar vederea incetosata este cauzata de lipsa ta de calciu si alte minerale.
Te-ai lovit si la cap?!
Cat despre mana ta, suna un parinte si anunta-l, pentru ca ar putea fi o luxatie sau chiar ruptura! Grija mare!
Pacatoasa mai este zapada si ghetusul asta acum...

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Te duci frumos la urgențe și afli. Foarte probabil ai ceva cel puțin fisurat dacă nu chiar rupt.
Dacă simți că nu poți să mergi, sună la 112.