| UrsuPanda123 a întrebat:

Salut, azi am alunecat pe gheață și m-am lovit la încheietura mâinii.
S-a umflat în partea dinspre mine si presupun ca este doar un tendon sau un ligament miscat.
O pot misca complet cu ajutorul celeilalte mâini, dar cand vreau sa o mișc fără ajutor ma doare mai mult fata de cand o mișc cu cealalta mana.
Nu stiu ce sa fac... am mai pățit si in cateva zile si-a revenit dar imi e frica sa nu stau prea mult si sa dau în altele.

Uitati câteva poze :
Mana https://imgur.com/gallery/Cbq3d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnonimaaaaG a răspuns:

Nu stiu sa zic daca e grav sau nu, nu am trecut prin asta niciodata. Odihneste-te si vezi ce iti zice maine, daca e grav sau nu. O sa se rezolve oricum, trebuie sa fii mai atent/ă.

4 răspunsuri:
| AnonimaaaaG a răspuns:

Buna, Eu zic sa stai cuminte si sa te duci la spital, sau la medicul de familie. Se uita la mana ta si iti spune ea/el ce e de facut.

| UrsuPanda123 explică (pentru AnonimaaaaG):

Ok, maine ma voi duce la upu de la spitalul județean. Crezi ca este grav
Între timp am aplicat gheață și crema antiinflamatoare, s-a mai dezumflat dar ma inteapa la mișcările degetelor

| UrsuPanda123 explică (pentru AnonimaaaaG):

Am fost la medic si am fractura fiscală de radius.
30 zile mana in ghips rolling on the floor)...

| AnonimaaaaG a răspuns (pentru UrsuPanda123):

Bine ca nu ai mai umblat pe la mana si nu ai mai asteptat cateva zile sa vezi daca iti revii laughing) daca nu esti atent/ă... ofof

| AnonimaaaaG a răspuns (pentru UrsuPanda123):

Nu stiu sa zic daca e grav sau nu, nu am trecut prin asta niciodata. Odihneste-te si vezi ce iti zice maine, daca e grav sau nu. O sa se rezolve oricum, trebuie sa fii mai atent/ă.