| Robertmihai133 a întrebat:

Salut.de ce după ce fac flotări mă doare puțin încheietura mâinii stângi?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu faci incalzire cat trebuie, sau ai o problema la acea incheietura.

| Zuzu1991 a răspuns:

Am cunoscut odata un practicant de wushu care se dadea rotund ca moama ce tari suntem noi, facem 6 ore intregi de incalzire
NU ar trebui sa faci sport fara incalzire, poti sa te ranesti serios... in ORICE sport, FARA EXCEPTIE... OARECARE

| siriusblack98 a răspuns:

Mie tipul ăsta de durere îmi sună a execuție incorectă mai repede decât lipsa încălzirii.

| Apokales a răspuns:

Ca nu faci incalzire, desi ar fi culmea. Stai calm si fa in continuare. Baga 100!

| StrongHeart a răspuns:

Poate niste manusi de fitness ar ajuta? Nu stiu, zic si eu.

| AnastasiaK a răspuns:

Văd că toți de aici sugerează încălzire...de acord că e necesară, dar nu cred că de la lipsa ei simți durerea. Mai degrabă aș zice că ai o poziție incorectă care pune prea multă presinue pe articulația respectivă SAU ți-ai suprasolicitat/lezat încheietura prin alte activități (de exemplu, dacă practici sport de contact se poate întâmpla) și simți asta la flotări unde sunt solicitate și încheieturile.

Sugestie: fă flotări în pumni.

| Mirel4412 a răspuns:

Mai ai sa ne intrebi de ce te dor ochii daca stai cu ei in soare

| Nume6 a răspuns:

E vorba de antrenament, presupun ca esti incepator daca faci zilnic nu o sa te mai doara pentru ca o antrenezi

| Robertmihai133 explică (pentru Nume6):

Da. Fac antrenamente cam de 2 săptămâni și doar eram curios daca mă doare încheietura din cauza executării incorecte a exercițiilor

| ILoveCringe4427 a răspuns:

De obicei articulatiile dor deoarece nu sunt bine incalzite

daca te doare in continuu ia un antiinflamator si consulta-ti medicu de fam