| timeea7 a întrebat:

In urma cu o saptamana am avut febra micuta(37, 5),stare de rau,greata, lipsa poftei de mancare, oboseala.Am luat paracetamol pentru febra, iar intr-un final in jur de 3 zile mi-am revenit, mai putin cu starea de oboseala.Acum 2 zile mi-a erupt pe corp niste bubite cu mancarimi,gen ``ca urzicatura``(pata rosie cu bubite albe pe ea), care apar, in cateva minute, ore dispar. apoi apar in alt loc.Am fost la medic de fam mi-a zis ca ori am scarlatina(nu prea stia cum arata), ori urticarie.Si m-a trimis la spital la contagioase, care s-a uitat 1 min si a zis ``rubeola``(desii eu am avut cand eram mica si nu arata asa), in nici un caz scarlatina. Dupa parerea voastra ce ar putea fi? Mentionez ca am 20 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare mai degraba rubeola, dar mi-e greu sa-mi dau seama doar din descriere. E sigur o boala eruptiva, mai mergi la un medic infectionist

| Remus13 a răspuns:

Daca a spus rubeola, asta ai... fa niste analize de sange!

| puscahoreangaion a răspuns:

Sa nu fi alergica la vreun medicament sau sa ai stari de alergie! god health

| DeeaaT a răspuns:

Mergi La medic. Multa sanatate happy