| EvaAn a întrebat:

in urma unui control ginecologic am primit urmatoarele diagnostice : anexita stanga si cervico-vaginita. Tratamentul dat de medic a fost: ovule cervugid, keonal si unguent nidoflor.
La testul Papanicolau mi-a iesit clasa II, scuamoase superficiale frecvente, intermediare foarte rare, PNM relativ frecvente si hematii numeroase.
As vrea sa stiu daca am motive serioase de ingrijorare pentru ca nu am primit nicio lamurire de la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie severa, ceea ce este un motiv de ingrijorare. Fa tratamentul si apoi intoarce-te la medic pentru a verifica daca te-ai vindecat sau nu. Infectia se va vindeca, dar trebuie sa te tii serios de tratament. Discuta cu ginecologul asupra posibilitatii de a-ti trata partenerul sexual (cred ca l-ai imbolnavit si pe el).

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e vorba de nici un virus, pare mai degraba o bacterie.

| AaDdYy a răspuns:

Mergi la o clinica privata te vor lamuri ei din cate am vazut acorda mai multa atentie pacientilor decat spitalele noastre de ca*a

| EvaAn explică:

Brigaela multumesc frumos pentru raspuns, tratamentul l-am terminat. Dupa ce imi va trece menstruatia intentionez sa ma duc la medic pentru a vedea starea in care ma aflu.
Despre partener nu mi-a spus absolut nimic mi-am dat seama ca am ceva dar pe Papanicolau scrie doar ce v-am spus eu mai sus si nu inteleg care ar putea sa fie "virusul".