| AFC a întrebat:

Buna internatiune.
Acum o saptamana am fost sa-mi fac niste analize. La analize mi-a gasit colesterolul HDL scazut 36, 4 mg(normal este peste 40) si glocoza marita 102 mg(normal max 99).
Ce sa fac sa echilibrez aceste doua probleme, medicul mi-a zis ca daca colesterolul HDL va creste, tot odata va scadea glucoza din sange. Daca ati avut careva aceasta problema va rog sa-mi spuneti daca ati reusit sa scpati, si cum ati reusit. in caz contrar, acest lucru ducea la... diabet sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Almássy a răspuns:

Buna si tie. am doua variante posibile

1.esti supraponderal si ai grasime in jurul abdomenului. daca scapi de ea va disparea si sursa de diabet
2. exista alta problema si

http://www.ziare.com/articole/nivel+zahar+sange