| AFC a întrebat:

Buna internatiune!
Acum o saptamana am fost sa-mi fac niste analize. La analize mi-a gasit colesterolul HDL scazut 36, 4 mg(normal este peste 40) si glocoza marita 102 mg(normal max 99).
Ce sa fac sa echilibrez aceste doua probleme, medicul mi-a zis ca daca colesterolul HDL va creste, tot odata va scadea glucoza din sange. Daca ati avut careva aceasta problema va rog sa-mi spuneti daca ati reusit sa scpati, si cum ati reusit. in caz contrar, acest lucru ducea la... diabet sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Trebuia sa ceri mai multe detalii doctorului... in rest ce sa zic, mananca alimente care contin mult colesterol oua, unt etc

| Almássy a răspuns:

Renunta la zahar
1. daca esti supra ponderal jos grasimea si nu vei mai avea probleme deloc! garantez

| AFC explică:

Nu sunt supraponderal, din contra fac sala de 7 luni, si iau proteine