| Asdffd a întrebat:

Buna!
Intr-o zi eram la sat si am plimbat cainele.
Ma tras cam tare.
Am fugit...
Si dintr-o data ma doare la apendicita.
Intr-o zi am mers la doctor si mi-a zis ca poate fii apendicita.
Dar eu nu stiu.
Apendicita, ovarele.
Oare poate imi vine ciclul?
K daca alerg mai mult.
Sau ma plimb ma doare.
Intr-o parte
Acolo la apendicita si cateodata in cealalta parte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BlondyBlue a răspuns:

Si mie mi-a spus doctorul ca am apendicita acuta, dar nu m-am operat!

| clawss a răspuns:

In primul rand trebuie sa ielimini celelalte posibilitati. Daca ai ovarele inflamate se vede la ecografie, infectia urina o poti verifica printr-un test de urina. De regula durerea provocata de apendicita este acuta, diferita de aceea a ciclului menstrual.

| BuburuzZzu` a răspuns:

E apendicita.
Asa ma durea pe mine
Si ma`m dus la doctorita de fmilie si mi-a zis ca`i apendicita acuta sau nu mai stiu cum.
M`a intrebat daca vreau sa ma operez sau nu.
imi era frica asa ca am refuza. M`am mai gandit si m`am dus sa ma operez. Am un am si jumatate de cand m`am operat si mi-a placut. M`as mai opera inca de 100 de ori [ apendicita].
Nu`ti face griji e mai bine cand te operezi cand esti copil.
Scuze greselile de scriere am o tastatura time out
Funditabatting eyelashes?

| AllieGlam a răspuns:

Eu totusi cred ca nu e apendicita...atunci cand faci efort, te doare acolo... mi se intmpla mereu la sporttongue

| →Đąy☺ǻnną← a răspuns:

Pai poate fi apendicita sau splina...
Nu cred ca ar avea vreo legatura cu,, ciclul''...

Ar fi mai bine sa consulti medicul si sa ii pui mai multe intrebari.

Succes`! :*>big grin

| Poison_9734 a răspuns:

Poi tu plimbai cainele sau el te plimba pe tine?happy