| idonttgiveafuck a întrebat:

Intrebarea asta e mai mult pentru fete. Maine plac la mare si azi mi-a venit ciclul. Si vreau totusi sa ma distrez..sa intru si eu in apa. pot face ceva sa il scurtez. adica sa nu dureze prea mult. Eu stau doar 6 zile dintre care 4 ar trebui sa am menstruatie. Va roog. Ajutati-ma. Si imi puteti da cateva sfaturi despre bronzatm Ma pot bronza daca aplic crema cu 50 spf. Multumeesc TPU

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HateMyFatBody a răspuns:

Dupa ce intrii in apa cu OB trebuie sa il schimbi. De regula, cand intrii in apa enstruatia se opreste cat timp esti in ea. Te poti bronza cu crema de 50, depinde mult de tipul de piele ( eu nu ma pot inegri, doar rosie)

4 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Folosește OB-uri ca să poți intra în apă.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......de-sigura/

Da, te poţi bronza liniştită şi e indicat să foloseşti Cremă de protecţie solară cu factor 50+!

Toate cele bune!

| Lincă_Elena_1997 a răspuns:

Du te la farmacie mai bine si intreaba de o pastila sau niste fiole. O sa ti opreasca menstruatia toata ziua. happy

| Lincă_Elena_1997 a răspuns:

Du te la farmacie si intreaba de o pastila sau o fiola. O sa ti opreasca menstruatia toata ziua happy.