| anonim_4396 a întrebat:

Joi m-am trezit cu un ochi foarte umfat si ma durea. s-a desumflat dar ieri seara sa umflat si buza foarte tare era rosie si ma durea. Din ce cauza? Ce sa fac sa nu ma mai trezesc asa? Arat groaznic!
Va multumesc muultt!
( scuzati pentru eventualele greseli de scriere)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faci o alergie la ceva, fie din ce mananci, fie la un produs de curatat, fie la ceva din pat, din perne. Trebuie sa te vada un medic si sa-ti recoande tratament. In plus, gandeste-te daca ai schimbat ceva in alimentatie, in produsele cosmetice, de igiena personala sau de igiena a casei si elimina acel produs.

| adeana a răspuns:

Du-te la medic neaparat.
Pana atunci incearca sa gasesti sursa - ceva produs cosmetic nou, ceva imbracaminte cu care fata a venit in contact - spala inainte sa porti ceva nou; verifica si detergentul sau balsamul de rufe - poate sunt noi si iti provoaca alergii - nu mai folosi; sau poate ai mancat ceva; Poti bea ceai de galbenele - stimuleaza sistemul imunitar.
fa testul de alergii, ca sa stii pe viitor.

| juniper a răspuns:

Probabil ai vreo reactie alergica la ceva, du-te la un doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ai o răceală puternică, mergi cât mai repede la medicul de familie sau la camera de gardă cel mai bine.
Pa, pa.