| TeodoraMadalina7 a întrebat:

Joia trecuta m-am operat de apendicita, iar luni mi-au dat drumul acasa pentru ca am avut niste complicatii.Este vreo problema daca pana acum nu am avut scaun? Faza este ca simt nevoia sa ma duc la toaleta, dar nu vreau sa ma fortez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apendicita nu se opereaza ci doar apendicele. Apendicita este o boala. Ia un laxativ sau mergi la cineva sa-ti faca o clisma cu apa calda si sapun.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa nu te fortezi?
Ca nu se rupe nimic la poponet si nici operatia.
Mergi la toaleta ca risti s afaci ocluzie intestinala si sa ajungi iar la operatie, de data asta la intestine.

| Freya1 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu un medic.
Te-as sfatui sa nu iei laxativ fara sa iti spuna medicul, dar in acelasi timp nu cred ca vrei nici clisma.Deci da este o problema daca nu ai facut.

| Raducons a răspuns:

Este o problema trebuie sa mergi, ia un medicament laxativ ca sa faci usor si nu vor fi probleme, poti sa tii cu mana un pic locul respectiv.