| anonim_4396 a întrebat:

Salutare martea trecuta m-am operat de apendicita acuta cronica, astazi mi-a dat drumul acasa, as dori un regim strict o lista pe cat se poate de lunga de alimente pe care am voie sa le mananc, si care dintre ele constipa si nu am voie, vreau sa tin acest regim strict pentru ca nu vreau dureri, va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Uite aici alimente care constipa: http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/alimente-care-constipa
Manaca Kiwi si bea suc de rosii, pe cat posibil, natural.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu m-ati ajutat de loc acele siteuri le-am vizitat ieri, eu vreau regimul acela gen - supa
- oua fierte
- tra lalaa... in fine

| MirelaNicoleta a răspuns:

Si de alimentele care te baloneaza trebuie sa te feresti si sa bei ceai neindulcit