| xForSmile a întrebat:

La 14 ani e normal sa am 44-45 kg? Am 1, 64 inaltime. Voi credeti ca mai trebuie sa slabesc sau e bine asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
25 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te ingrasi.

| positivity a răspuns:

Eu aş spune că ar trebui să te îngraşi. Mai trebuie să pui pe tine cam vreo 10 kilograme. Greutatea ideală pentru înălţimea ta ar fi 54 kilograme. Pentru că greutatea unei fete se calculează în felul următor:
(1), 64 - 10= 54

| τττ a răspuns:

Eu zic sa mai pui, esti cam slaba. Pune 10 kg si e super!

| vlad89c a răspuns:

Ai o greutate perfecta, nu mai slabi, e chiar foarte bine.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Esti obsedat cu shaormalaughing)) oare daca-ti fac cineste 3 luni continuu cu shaorma te saturi?laughing

| Tudy000 a răspuns:

Prietena mea are 44 de kile la 1.63 si are 20 de ani deci nu stiu ce sa zic, ea zice ca nu se poate ingrasa, asta inseamna metabolism ff bun

| lumy4u a răspuns:

Greutatea ideala pentru 1.64 este de 54 kg

| vlad89c a răspuns (pentru lumy4u):

Nu..., e fata, si are o greutate perfecta.
Ori cum, ea vrea sa mai slabeasca; nici nu se gandeste sa se mai ingrase.

| DushulRece a răspuns:

Neinteresant

| papys44 a răspuns:

Eu am 52 Kg, 1, 72 inaltime si am 14 ani!

| FailL a răspuns:

Iubita mea. care-i perfecta ca sa fie clar... are 1.67 si 47kg.

| dann50 a răspuns:

Eu ma gandeam ca ar trebui sa mai pui pe tine, nu sa slabesti. din cate stiu e ok sa ai cu 10kg mai putine decat centimetrii aia de dupa ","

| vlad89c a răspuns (pentru dann50):

E fata, si are o greutate perfecta.

| dann50 a răspuns (pentru vlad89c):

N-as zice ca e o greutate perfecta. cel mai bine ar pune o poza cu ea ^^.
daca la fete e perfect asa, la baieti cum ar trebui sa fie? smug

| vlad89c a răspuns (pentru dann50):

In jur de 55 la baieti, dalen colo de statistici medicale, daca ii place km arata si arata bine, e bine asa, la baieti in jur de 54-55 e bine, la fete 47-48, (cei si cele intre 13-14-15 ani), si depinde si de inaltime...

| dann50 a răspuns (pentru vlad89c):

Eu ar trebui sa ma simt obez atunci laughing 1, 77 si 81kg laughing

| vlad89c a răspuns (pentru dann50):

Mai da jos 20 de kg, si e numa bine

| vlad89c a răspuns (pentru dann50):

De fapt si 15 e ok.

| cosmyna1 a răspuns (pentru dann50):

La baieti numarul de dupa virgula la inaltime indica greutatea perfecta
(1,)77
ar trebui sa ai 77 kg.

| dann50 a răspuns (pentru vlad89c):

Asta ar insemna sa pierd enorm din masa ( e masa musculara nu grasime ce am eu, ca deh dupa ani de sala se pune si aiawinking )

| IceTea a răspuns:

E bine, mai poti pune 3-4 kg, diferenta dintre inaltime trebuie sa fie 10-15, adica cum ai tu 1, 64, 54 de kg, 49 kg, cam pe acolo.

| DomnisoaraSophisticata a răspuns:

Nu nu mai trebuie sa slabesti
Cred ca esti frumoasa asa cum esti
La varsta aia si la inaltimea aia esti destul de slaba

| RC22 a răspuns:

Da,daca esti fata este foarte normalhappy ai un raport greutate-inaltime perfect asa ca nu-ti fa grijihappy. Nu este nevoie sa slabesti, este bine asa.

| Georgescu_Antonia_1998 a răspuns:

Si eu sunt de varsta ta..si am aceeasi greutate si inalatime..nu este o problema... daca vrei sa ramai la greutatea asta sa nu ajungi la 55kg. poti incerca salate si multe fructe:*