| Hachiko_3659 a întrebat:

happy La ce ora ar fi ideal sa ne trezim dimineata? Si cate ore ar trebui sa fie intre micul dejun si pranz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CiicxuBăă a răspuns:

Nu trebuie sa te trezesti pe la 11-12. Daca te trezesti tarziu atunci casti cel mai mult. Ar trebui pe la 8-9 si sa te culci pe la 23 cam asa, stiu ca e greu, si eu indur asta, dar pe la ora aceea se regenereaza nu stiu ce celule... Micul dejun ar trebui dupa ce te speli pe fata dupa un somn bun iar pranzul ar trebui pe la ora 12. Daca nu, poti lua o mica gustare cand ti.e foame. Sper ca te.am ajutat. Funda?batting eyelashes

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mada00madalyna a răspuns:

Ar trebui sa ne trezim dimineata imediat ce se lumineaza afara adica pe la 5 - 6 big grin.Iar intre micul dejun si pranz ar trebui sa fie fix 6 ore.

| MajorAsshole a răspuns:

Pai, stii cum se zice : "Cine se scoala de dimineata doarme putin si casca toata ziua". Deci recomandarea mea e sa te trezesti in jur de ora 11 - 12, sa mananci linistit/ linistita pana pe la 1. Apoi iei o pauza de vreo 2-3 ore in care dormi, pentru ca daca te trezesti la 11 o sa-ti fie somn; dupa aceea, mai mananci o data si acum abia poti sa spui ca esti un om apt pentru munca happy

| Gnicu a răspuns:

Cred ca ar fi ideal sa ne trezim dimineata pe la 10:30 si vreo sapte ore sa fie intre mic dejun si pranz big grin

| lifesbeautiful a răspuns:

Sănătos ar fi între 8 și 9. 4 sau 5 cam așa.